Můj příběh

Jsem fyzioterapeutka a snažím se přiblížit krásu fyzioterapie všem, kteří mají chuť nechat se inspirovat. Pomáhám lidem najít cestu, jak se ve svém těle zase cítit dobře, aby si mohli užívat život plnými doušky a to vše z pohodlí domova.

Můj příběh aneb kdo jsem...

Jsem zkušená fyzioterapeutka a pomáhám lidem najít cestu, jak se jednou provždy zbavit bolestí či jiných limitujících omezení těla. Je to úžasná cesta plná nekonečných možností, neustálého hledání, zkoušení, objevování řešení a ladění terapie každému na míru. 

Dovolte si cítit radost a lehkost při pohybu...

Všichni jsme jedineční a neopakovatelní, každý reagujeme jinak na přetížení, na dennodenní stresy, bolest a dokonce i na terapii. Oblast fyzioterapie je krásná v tom, že v ní neustále dochází k novým a novým objevům a poznatkům. Jako fyzioterapeutka pohlížím na lidi komplexně díky vzdělání z oblasti anatomie, kineziologie, ortopedie, neurologie, chirurgie, fyziologie a dalších předmětů klasické medicíny. 

Absolvováním bakalářského a magisterského studia jsem ale neskončila. Celoživotní vzdělávání je ve fyzioterapii samozřejmostí. Pravidelně se účastním odborných kurzů a seminářů a získávám nové a nové dovednosti a vědomosti, abych mohla svým klientům nabídnout co NEJEFEKTIVNĚJŠÍ řešení jejich obtíží. 

Samostudiem, kurzy a semináři se rozvíjím i v oblastech alternativní medicíny (relaxační techniky, čínská medicína, jóga, reiki, čchi-kung, metoda FTE, reflexní masáže apod.) a v poslední době se nejvíce zaměřuji na oblast psychosomatiky.

Fyzioterapie není jen protahování zkrácených svalů, posilování svalů oslabených, mobilizace a cvičení kloubů či uvolňování spoušťových bodů v přetížených svalech. Pohybová soustava je řízena centrální nervovou soustavou, tedy mozkem, a pokud se nezaměříme v terapii přímo na centrum, nemůže mít efekt dlouhodobého trvání. 

Proto se v terapii nezaměřuji čistě na problémové místo, ale v rámci celostního přístupu využívám cvičení na tzv. neurofyziologickém podkladě, což mi umožňuje oslovit mozek, který "šéfuje" celému tělu. 

Tyto znalosti jsem ovšem nezískala přes noc...

Když jsem se rozhodovala, kam půjdu na školu, povolání fyzioterapeuta pro mě mělo být cíl, jak dosáhnout vysněného cíle a tím měla být hipoterapiePo střední škole jsem se tedy vrhla na bakalářské studium fyzioterapie v Praze. Tři roky uběhly jako voda a nastoupila jsem do zaměstnání v nemocnici.

Jak to tak bývá, čerstvě po škole si téměř každý připadá, že pořádně nic neumí, je hozen do reality a uč se praxí...

Praxe, praxe, praxe...

 

Během sbírání zkušeností v zaměstnání jsem se vrhla na magisterské studium, odborné kurzy a samostudium. Jednotlivé dílky "fyzioterapie" do sebe začaly zapadat, klienti ode mě odcházeli s úlevou od bolestí či obtíží a já jsem věděla, že jsem na správné cestě...

Od hipoterapie jsem nakonec ustoupila. Tváří v tvář realitě jsem pochopila, že tahle práce nelze dělat tak, aby splňovala mé vysněné ideály. Koně mi nicméně zůstali jako koníček.

Fyzioterapie se stala mým profesním posláním...

 

Každý člověk, který ke mně přichází, pro mě znamená výzvu...nové poznatky...nové zkušenosti...další možnost někomu pomoct, ulevit mu od jeho obtíží a umožnit mu kráčet s lehkostí dál po jeho životní cestě.

Žít svůj život bez bolesti můžete i Vy, stačí vědět, jak na to...

Stále častěji se ale setkávám s tím, že největším problémem klientů je nedostatek základních informací, ať už se jedná o pooperační stavy, stavy po úrazech, bolesti zad, krční páteře, bolesti hlavy, omezení kloubní pohyblivosti, péči o jizvy a jiné. Množí se mi dotazy na nějaké "brožurky" či návody, co dělat a čemu se naopak vyhnout. Lidé většinou zoufale hledají pomoc na internetu, kde na každých stránkách uvádějí odlišné informace, ptají se známých nebo zkouší experimentovat na vlastní pěst.

Teď už nemusíte zdlouhavě hledat řešení...

Už nemusíte sedět několik hodin u počítače a hledat informace, nemusíte trávit čas nejistotou, jestli cvičíte správně nebo jestli právě něco nezanedbáváte. Tento sběr informací provádím prakticky neustále za Vás a nabízím Vám základní ucelené informace z oblasti fyzioterapie a spoustu zajímavostí navíc.

Teď už na to nejste sami...

PŘIDÁTE SE KE MNĚ?